Resebestick Anders Lundqvist

Resebestick  Anders Lundqvist
Resebestick  Anders Lundqvist
Resebestick  Anders Lundqvist
Resebestick  Anders Lundqvist
Resebestick  Anders Lundqvist
Resebestick  Anders Lundqvist
Resebestick  Anders Lundqvist
Resebestick  Anders Lundqvist
Resebestick  Anders Lundqvist
Resebestick  Anders Lundqvist
Resebestick  Anders Lundqvist
Resebestick  Anders Lundqvist
Resebestick  Anders Lundqvist
Resebestick  Anders Lundqvist

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RESEBESTICK, 1800-tal, 3 delar, bestående av gaffel, kniv och sked, märkta 1834, i originaletui märkt B.O.C, bestick ägarmärkta Bernard Oscar Cantzler, född juni 1832, etuiets mått ca 22x18, bestick tot vikt ca 127,9 g

Slitage.

809673

2020-09-08