Tillbaka till katalog
Hans-Agne Jakobsson ´´Ellysett´´ vägglampa
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
800 SEK
Beskrivning
HANS-AGNE JAKOBSSON, ´´Ellysett´´ vägglampa, 1900-talets andra hälft, för AB Ellysett Markaryd, skärm i böjd trä, höjd ca 20 cm
Ingår i temaauktionen Swedish Pine
Konditionsrapport
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
809674
Datum:
2020-09-21