Tillbaka till katalog

Hans-Agne Jakobsson ´´Ellysett´´ vägglampa

Hans-Agne Jakobsson ´´Ellysett´´ vägglampa
Hans-Agne Jakobsson ´´Ellysett´´ vägglampa
Hans-Agne Jakobsson ´´Ellysett´´ vägglampa
Hans-Agne Jakobsson ´´Ellysett´´ vägglampa
Hans-Agne Jakobsson ´´Ellysett´´ vägglampa
Hans-Agne Jakobsson ´´Ellysett´´ vägglampa
Hans-Agne Jakobsson ´´Ellysett´´ vägglampa
Hans-Agne Jakobsson ´´Ellysett´´ vägglampa
Hans-Agne Jakobsson ´´Ellysett´´ vägglampa
Hans-Agne Jakobsson ´´Ellysett´´ vägglampa

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

800 SEK

Beskrivning

HANS-AGNE JAKOBSSON, ´´Ellysett´´ vägglampa, 1900-talets andra hälft, för AB Ellysett Markaryd, skärm i böjd trä, höjd ca 20 cm

Ingår i temaauktionen Swedish Pine

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

809674

Datum:

2020-09-21