Bestickschatull K Anderson

Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson
Bestickschatull K Anderson

Klubbat för:

800 SEK

1 500 SEK

BESTICKSCHATULL, 1900-talets första hälft, ek, innhehållandes bestickuppsättnning i nysilver, K Anderson, bestående av 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 matskedar, 3 uppläggningsbestick, ostkniv, 3 smörknivar, 12 teskedar, 12 kaffeskedar, 11 smörgåsgafflar, schatullets mått höjd ca 68, 56x43 cm

Nyckel saknas, smärre ytskador, fläckar lock m spricka

809721

2020-09-08