Fotogenlampa majolika

Fotogenlampa majolika
Fotogenlampa majolika
Fotogenlampa majolika
Fotogenlampa majolika
Fotogenlampa majolika
Fotogenlampa majolika
Fotogenlampa majolika
Fotogenlampa majolika

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FOTOGENLAMPA, majolika, 1800-talets slut, nyrenässans, frostad kupa, total höjd ca 47 cm

Slitage, brännarrör saknas, kupa med nagg

809741

2020-09-09