Bordsur Beurling

Bordsur Beurling
Bordsur Beurling
Bordsur Beurling
Bordsur Beurling
Bordsur Beurling
Bordsur Beurling
Bordsur Beurling
Bordsur Beurling
Bordsur Beurling
Bordsur Beurling
Bordsur Beurling
Bordsur Beurling

Klubbat för:

6 200 SEK

4 000 SEK

BORDSPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Beurling, Stockholm (Per Henrik B., mästare i Stockholm 1783-1806), blåfärgad parian med antikiserande och delvis förgylld reliefdekor i vitt, emaljerad urtavla, höjd ca 33 cm

Urtavla med skador, senare fodral

809766

2020-09-08