Hänge med diamant silver
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HÄNGE, guld och silver, trappslipad diamant ca 0,15 ct, 1800-tal, höjd inkl. ögla 2,5 cm, vikt ca 2,1 g, KEDJA, troligen platina, 1900-talets första del, längd 44,5 cm, 3,5 g
Hänge omarbetat, ögla senare och ej tillhörande, sten med skador
809830
2020-09-09