Yngve Ekström karmstol Båge
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YNGVE EKSTRÖM, "Båge", ESE Möbelfabrik, 1900-talets mitt, björk och teak, sits i svart skinn, brännmärkt, sitthöjd ca 40 cm
Bruks- och åldersrelaterad slitage, ställvis kraftigt, repor, märken, skada vid ryggdelen
809852
2020-09-12