Sigismund Vogel kopparstick

Sigismund Vogel kopparstick
Sigismund Vogel kopparstick

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SIGISMUND VOGEL (ca 1615-1654), kopparstick, 3 st, sannolikt 1600-tal, tre blad i ram, panorama över Stockholm under Drottning Kristinas tid, otydligt signerade, vardera bladmått ca 48x38 cm, totalt mått inkl ram ca 57x117 cm

Ej komplett

Ej examinerade ur ram, något smutsade, någon fläck, ej komplett

809987

2020-09-11