Sigismund Vogel kopparstick
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIGISMUND VOGEL (ca 1615-1654), kopparstick, 3 st, sannolikt 1600-tal, tre blad i ram, panorama över Stockholm under Drottning Kristinas tid, otydligt signerade, vardera bladmått ca 48x38 cm, totalt mått inkl ram ca 57x117 cm
Ej komplett
Ej examinerade ur ram, något smutsade, någon fläck, ej komplett
809987
2020-09-11