Besticksuppsättning silver CGH Stockholm
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BESTICK, 105 dlr, silver, CGH, Stockholm 1930-tal, bestående av: 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 8 matskedar, 8 bordsskedar, 12 dessertgafflar, 11 kaffeskedar, 12 teskedar, 2 smörknivar, 4 knivar, soppslev, vikt exkl. knivar med rostfria ca 2760 g
Monogram, repor
810087
2020-09-21