Besticksuppsättning silver CGH Stockholm

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BESTICK, 105 dlr, silver, CGH, Stockholm 1930-tal, bestående av: 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 8 matskedar, 8 bordsskedar, 12 dessertgafflar, 11 kaffeskedar, 12 teskedar, 2 smörknivar, 4 knivar, soppslev, vikt exkl. knivar med rostfria ca 2760 g

Monogram, repor

810087

2020-09-21