Punschkoppar 6 st, bägare 3 st silver

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

PUNSCHKOPPAR, 6 st., BÄGARE, 2 st., och POKAL, silver, punschkoppar stämplad C. G. Hallberg, Stockholm 1957, uppsvängd hänkel, invändigt förgyllda, vikt 245 g, etui, två bägare design Sigvard Bernadotte, Georg Jensen Köpenhamn, pålödd logotyp för Åtvidabergs, höjd 6 cm, vikt 107 g, pokal norska stämplar 1920-tal, höjd 7 cm, vikt 68 g

pokalen med graverat namn och årtal

810096

2020-09-16