Paraplyställ, Näfveqvarns bruk
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
11 000 SEK
EDVIN OLLERS (1888-1959), "Paraplyställ, N:r 1", gjutjärn, för Näfveqvarns bruk, 1900-talets första hälft, dekor i relief, höjd ca 53 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, ytlig nedsmutsning
810218
2020-09-18