Paraplyställ, Näfveqvarns bruk

Klubbat för:

7 000 SEK

Schätzwert

11 000 SEK

Beschreibung

EDVIN OLLERS (1888-1959), "Paraplyställ, N:r 1", gjutjärn, för Näfveqvarns bruk, 1900-talets första hälft, dekor i relief, höjd ca 53 cm

Zustandsbeschreibung

Bruks- och åldersrelaterat slitage, ytlig nedsmutsning

810218

2020-09-18