Stolar art deco

Stolar art deco
Stolar art deco
Stolar art deco
Stolar art deco
Stolar art deco
Stolar art deco
Stolar art deco
Stolar art deco
Stolar art deco
Stolar art deco

Klubbat för:

350 SEK

1 500 SEK

STOLAR, 4 st, 1920-/30-tal, art deco, stomme av björk, sitsar och del av ryggbricka med skinnklädsel samt dekorspik, en stol med kortade ben, sitthöjd ca 40 cm, övriga tre stolar med sitthöjd ca 46 cm

En stol med kortade ben, ruks- och åldersrelaterat slitage, repor, märken och slag på trästomme, torr stoppning, samt torr klädsel med sprickor

810255

2020-09-18