Figurin parian

Figurin parian
Figurin parian
Figurin parian
Figurin parian

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

7 000 SEK

FIGURIN, 1800-talets andra hälft, efter Hippolyte François Moreau, parian monterad i förgylld brons, märkt H.Moreau, bär Sevres-märkning, i form av Amor omfamnande bevingad flicka, höjd 44 cm

Ena handens fingrar med lagning, retuscher, ytsmuts

810561

2020-09-13