Spegel, L.M. Thim

Spegel, L.M. Thim
Spegel, L.M. Thim
Spegel, L.M. Thim
Spegel, L.M. Thim
Spegel, L.M. Thim
Spegel, L.M. Thim
Spegel, L.M. Thim
Spegel, L.M. Thim
Spegel, L.M. Thim
Spegel, L.M. Thim

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LARS MAGNUS THIM (spegelfabrikör i Stockholm 1810-1814/17), spegel, sengustavianskt stockholmsarbete, etikettsignerad, träskuren dekor och pastellage, förgylld, fält med sand, dekor av lejonmaskaron och serafer, kvicksilverfolierade glas, 81 x 39 cm

Ställvisa dekorkompletteringar

810581

2020-09-13