Bordspendyl empire
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSPENDYL, empire, Belgien, förgylld och patinerad brons, dekor av karyatider, emaljerad urtavla med romerska siffror samt märkt Le Clerc, Bruxelles (verksam 1800-talets första del), halvslag, höjd ca 35 cm, pendel medföljer
Urtavla m skador, nyckel saknas, ngt ostadig
810673
2020-09-10