Bordspendyl empire

Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BORDSPENDYL, empire, Belgien, förgylld och patinerad brons, dekor av karyatider, emaljerad urtavla med romerska siffror samt märkt Le Clerc, Bruxelles (verksam 1800-talets första del), halvslag, höjd ca 35 cm, pendel medföljer

Urtavla m skador, nyckel saknas, ngt ostadig

810673

2020-09-10