Silver
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PARTI SILVER, 15 delar, 1800-tal respektive 1900-tal, 3 ströare (varav en med blåtonad glasinsats), lockask, tesil, servettering, skål på tre fötter, tre emaljerade skålfat, två saltskedar, tärningsetui samt små figurscener, längd 2-11 cm.
Bruksslitage, bucklor, gravyr.
810674
2020-09-18