Rosenholm silverbestick

Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick

Klubbat för:

5 200 SEK

5 000 SEK

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 36 dlr, silver, GAB, Stockholm, bestående av: 8 bordsgafflar, 8 bordsknivar med rostfritt blad, 8 bordsskedar,12 moccaskedar, 1900-talets andra hälft, vikt exkl. knivar ca 814 gram

Bruksslitage

810759

2020-09-14