Rosenholm silverbestick
Klubbat för:
5 200 SEK
5 000 SEK
JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 36 dlr, silver, GAB, Stockholm, bestående av: 8 bordsgafflar, 8 bordsknivar med rostfritt blad, 8 bordsskedar,12 moccaskedar, 1900-talets andra hälft, vikt exkl. knivar ca 814 gram
Bruksslitage
810759
2020-09-14