Ampel i empirestil

Ampel i empirestil
Ampel i empirestil
Ampel i empirestil
Ampel i empirestil
Ampel i empirestil
Ampel i empirestil

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AMPEL, 1900-talets första hälft, empirestil, i form av romersk oljelampa, 6 ljusarmar, patinerad och förgylld brons, dekor med örnhuvuden, höjd 30, diameter 41 cm

Smärre slitage och stötskador

810762

2020-09-10