Ampel i empirestil
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AMPEL, 1900-talets första hälft, empirestil, i form av romersk oljelampa, 6 ljusarmar, patinerad och förgylld brons, dekor med örnhuvuden, höjd 30, diameter 41 cm
Smärre slitage och stötskador
810762
2020-09-10