Antik orientmatta Kaukasien sannolikt Karabagh
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ORIENTMATTA, Kaukasien, sannolikt Karabagh, antik ca 1870-1890, kelleh, kufisk bård, ca 485 x 188 cm
PROVENIENS
Inköpt hos JP Willborg, Stockholm
Ställvis hårt sliten, lagningar, trampveck, ena kortsidan något reducerad
810813
2020-09-13