Kåsa silver Pavel Ovchinnikov
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KÅSA, silver, sk. kovsh, cloisonné i emaljfärger, delvis förgylld, stämplad Pavel Ovchinnikov, Moskva 1899-1908, kungligt hovleverantörsmärke, höjd 5, längd 11,5 cm, vikt 105 g, i originalask med silverskylt
Mindre ytskador, botten med inskription
810876
2020-09-10