Soffa sk badkarssoffa 1800-tal.

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOFFA, sk. badkarssoffa, gustaviansk stil, 1800-tal, målad, skuren dekor, kannelerade framben med fleuroner, klädd med mlommig textil, längd 157 cm, sitthöjd 57 cm, höjd 98 cm.

Bruksslitage, renoverad samt kompletterad, senare målning samt klädsel, ett ben av men medföljer.

810889

2020-09-12