Skeppsklocka

Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka
Skeppsklocka

Klubbat för:

2 400 SEK

1 200 SEK

SKEPPSKLOCKA, 1800-tal, i gjutningen märkt "Neckrosen Uddevalla", brons samt kläppel i järn, höjd ca 21 cm

Rostangrepp på kläppeln, bruks och åldersrelaterat slitage

810911

2020-09-15