Kinesiskt porslin
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, samt SKÅLAR (10) 6 fat, 1700-tal i underglasyrblått, 3 skålar med emaljfärger 1800-tal, samt skål på fot, underglasyrblått 1700/1800-tal, tallrikarnas diameter ca 23,5 cm
Samtliga fat med klammerlagningar, sprickor, nagg, bruks och åldersrelaterat slitage
810915
2020-09-17