Ettore Sotsass skrivmaskin
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ETTORE SOTSASS, skrivmaskin, 1960-tal, Valentine, Olivetti, design Ettore Sotsass & Perry A. King, röd plast, märkt "made in olivetti plant, barcelona - spain", med original case, mått fodral höjd ca 11,5, 35x34 cm
Åldersrelaterat bruksslitage
811027
2020-09-20