Stig Lindberg Berså servisdelar
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STIG LINDBERG, porslin, "Berså", Gustavsberg, 30 delar, bestående av: 6 mattallrikar, 4 förrättstallrikar, 5 assietter, 4 tekoppar med fat, 4 äggkoppar, 1 gräddkanna, 1 sockerskål, 1 par salt- och pepparströare, 3 uppläggningsskålar, 1 större rektangulärt fat
Repor och mindre kantnagg förekommer, fyra tefat och ett kaffefat medföljer, lock till sockerskål saknas
811049
2020-09-14