Stig Lindberg Berså servisdelar

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STIG LINDBERG, porslin, "Berså", Gustavsberg, 30 delar, bestående av: 6 mattallrikar, 4 förrättstallrikar, 5 assietter, 4 tekoppar med fat, 4 äggkoppar, 1 gräddkanna, 1 sockerskål, 1 par salt- och pepparströare, 3 uppläggningsskålar, 1 större rektangulärt fat

Repor och mindre kantnagg förekommer, fyra tefat och ett kaffefat medföljer, lock till sockerskål saknas

811049

2020-09-14