Samling majolika och fajans
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
FAJANS OCH MAJOLIKA, 11 dlr, omkring 1900, Tyskland, Frankrike, Sverige, England, bestående av tekanna, flaskhund, jardinere i form av fisk, kanna med metalllock, urna samt 6 st asietter, största mått höjd ca 24 cm
Naggar samt krackeleringar förekommer
811060
2020-09-14