Wilhelm Kåge vaser
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 200 SEK
WILHELM KÅGE, "Argenta", 2 dlr, vaser, stengods, Gustavsberg, grönglaserade med bemålad silverdekor, modell 1079 I resp 1211, höjd ca 12-16 cm
större vasen med kantnagg, smärre krackeleringar, invändig beläggning
811066
2020-09-24