Wilhelm Kåge vaser

Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser
Wilhelm Kåge vaser

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

WILHELM KÅGE, "Argenta", 2 dlr, vaser, stengods, Gustavsberg, grönglaserade med bemålad silverdekor, modell 1079 I resp 1211, höjd ca 12-16 cm

större vasen med kantnagg, smärre krackeleringar, invändig beläggning

811066

2020-09-24