Nils Forsberg, Självporträtt

Nils Forsberg, Självporträtt
Nils Forsberg, Självporträtt
Nils Forsberg, Självporträtt
Nils Forsberg, Självporträtt
Nils Forsberg, Självporträtt
Nils Forsberg, Självporträtt
Nils Forsberg, Självporträtt
Nils Forsberg, Självporträtt
Nils Forsberg, Självporträtt
Nils Forsberg, Självporträtt

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

NILS FORSBERG (1842-1934): Självporträtt, signerad Nils Forsberg, olja på fasad pannå , 35x22 cm.

På baksidan vidhäftad handskriven överenskommelse undertecknat av Nils Forsberg, Villa Hav, den 26 maj 1923, i vilken han kommit överens med målarmästare Andersson och Anders - - - om ett arvode av 1490 kronor för måleriarbete i Forsbergs nybyggda hus "Villa Hav" i Helsingborg

PROVENIENS
Målarmästare Andersson,
i arv till hans son Anders Andersson

811169

2020-09-14