Rörstrand Svenska slott

Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott
Rörstrand Svenska slott

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, "Svenska slott" (1911-1970), matservis, porslin, 46 dlr., tryckt dekor i blått, bestående av: 11 flata mattallrikar, 11 djupa, 8 flata förrättstallrikar, 1 djup förrättstallrik, 10 assietter, såsskål, 3 uppläggningsfat, terrin med lock och underfat

Flertalet nagg, vissa delar missfärgade, slitage och sprickor

811355

2020-09-14