Pentti Papinaho skulptur

Pentti Papinaho skulptur
Pentti Papinaho skulptur
Pentti Papinaho skulptur
Pentti Papinaho skulptur
Pentti Papinaho skulptur
Pentti Papinaho skulptur
Pentti Papinaho skulptur
Pentti Papinaho skulptur

Klubbat för:

300 EUR

Utropspris

400 EUR

PENTTI PAPINAHO (1926-1992) Skyddskårist "Pro Patria 1917-1944", signerad samt daterad 1988, bronsskulptur, höjd ca 43 cm

"Skyddskåristen" statyn står på innergården till Skyddskårens hus i Seinäjoki, den avtäcktes år 1988

811455

2020-09-30