Pentti Papinaho skulptur
Klubbat för:
300 EUR
Utropspris
400 EUR
PENTTI PAPINAHO (1926-1992) Skyddskårist "Pro Patria 1917-1944", signerad samt daterad 1988, bronsskulptur, höjd ca 43 cm
"Skyddskåristen" statyn står på innergården till Skyddskårens hus i Seinäjoki, den avtäcktes år 1988
811455
2020-09-30