Grafikportfölj

Grafikportfölj
Grafikportfölj
Grafikportfölj
Grafikportfölj
Grafikportfölj
Grafikportfölj
Grafikportfölj
Grafikportfölj

Klubbat för:

520 EUR

Utropspris

400 EUR

GRAFIKPORTFÖLJ, serigrafier, 10 st, signerade och numrerade E.A., H.C/110, 1977, "11 suomalaista maalaria - 11 painters from Finland, 1977", serigrafier av Timo Aalto, Juhana Blomstedt, Jorma Hautala, Outi Ikkala, Matti Kujasalo, Seppo Kärkkäinen, Ernst Mether-Borgström, Lars-Gunnar Nordström, Paul Osipow och Aimo Taleva, bladstorlek 70x50 cm resp. 50x70 cm

Serigrafin av Matti Kujasalo fattas, smärre slitage

811472

2020-09-27