Ring 18 k vitguld smaragd diamanter
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RING, 18 k rodierat vitguld, smaragdslipad smaragd, 14 briljanter totalt ca 0,50 ct, Ge-Kå Smycken, G Kaplan, Stockholm 1968, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 5,8 g
Smaragd med repor och nagg/hack, visst rodiumsläpp
811521
2020-09-24