Ring 18 k vitguld smaragd diamanter

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

RING, 18 k rodierat vitguld, smaragdslipad smaragd, 14 briljanter totalt ca 0,50 ct, Ge-Kå Smycken, G Kaplan, Stockholm 1968, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 5,8 g

Smaragd med repor och nagg/hack, visst rodiumsläpp

811521

2020-09-24