Golvur 1800-tal
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GOLVUR, sk. Ångermanlandsbrud, 1800-tal, rikt skuren dekor, polykromt bemålad, urtavlan märkt C Erickson, Skultuna, längd 223 cm, lod, pendel samt vev finns
Senare bemålad, slitage, avslag
811536
2020-09-14