Rörstrand ´´Svenska slott´´ servisdelar

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RÖRSTRAND, "Svenska slott", matservis, 51 dlr, bestående av: 11 mattallrikar (24,5 cm), 12 desserttallrikar (20,5 cm), 8 djupa tallrikar (20,5 cm), 12 assietter (18 cm), 2 ovala uppläggningsfat (32,5-27,5 cm), 2 mindre rektangulära uppläggningsfat, serveringsfat på fot (27 cm), 2 serveringsfat på fot (23 cm), såsskål med hänklar

Bruks- och åldersrelaterat slitage, vissa dessertallrikar med nagg, en assiett med nagg

811551

2020-09-17