Tallrikar och fat, Kina
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, FAT, dlr, Kina, 1700/1800-tal, bl a famille rose, porslin, 4 flata tallrikar (diam 23 cm), 3 djupa tallrikar (diam 20,5-23 cm), 1 bärtallrik (diam 13 cm)
Hårnålssprickor, nagg, mindre lagningar, en tallrik med metallmontering för upphängning
811565
2020-09-14