Tallrikar och fat, Kina

Tallrikar och fat, Kina
Tallrikar och fat, Kina
Tallrikar och fat, Kina
Tallrikar och fat, Kina
Tallrikar och fat, Kina
Tallrikar och fat, Kina
Tallrikar och fat, Kina
Tallrikar och fat, Kina

Klubbat för:

1 300 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

TALLRIKAR, FAT, dlr, Kina, 1700/1800-tal, bl a famille rose, porslin, 4 flata tallrikar (diam 23 cm), 3 djupa tallrikar (diam 20,5-23 cm), 1 bärtallrik (diam 13 cm)

Kuntoraportti

Hårnålssprickor, nagg, mindre lagningar, en tallrik med metallmontering för upphängning

811565

Päivämäärä:

2020-09-14