Edition Luxe Björn Weckström Koskikivet Armband

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

BJÖRN WECKSTRÖM, Koskikivet / Stones in the stream, armband, 18K, Lapponia, Finland, svensk kontrollstämpel, rödguld, organisk form, delvis satinerad yta, integrerat kistlås, säkerhetskedja samt ögla, signerad BW, model 27174 formgiven på 1960-talet, bredd ca 18 mm, längd ca 20 cm, vikt ca 49.5 g

Längd en cirka angivelse utifrån konstruktion.

811829

2020-10-25