Mari Simulsson Upsala Ekeby

Mari Simulsson Upsala Ekeby
Mari Simulsson Upsala Ekeby
Mari Simulsson Upsala Ekeby
Mari Simulsson Upsala Ekeby
Mari Simulsson Upsala Ekeby
Mari Simulsson Upsala Ekeby
Mari Simulsson Upsala Ekeby
Mari Simulsson Upsala Ekeby
Mari Simulsson Upsala Ekeby
Mari Simulsson Upsala Ekeby

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MARI SIMULSSON (1911-2000), "Rusticana", Upsala Ekeby, golvvas, glaserat lergods, stämplad med nr 4590, tillverkad 1963-65, höjd 40 cm.

Smärre slitage, enstaka nagg

811845

2020-09-14