Kolhink samt hink koppar
Klubbat för:
400 SEK
1 500 SEK
KOPPARFÖREMÅL, 2 st, 1900-tal, koppar och mässing, bestående av kolhink samt hink, kolhinken med rund snipform och dekor av lejonmaskaroner, hänkel i mässing, handtag av trä, höjd ca 20-30 cm
Slitage, skador, bucklor, ytlig nedsmutsning
812033
2020-09-23