Kolhink samt hink koppar

Kolhink samt hink koppar
Kolhink samt hink koppar
Kolhink samt hink koppar
Kolhink samt hink koppar
Kolhink samt hink koppar
Kolhink samt hink koppar
Kolhink samt hink koppar
Kolhink samt hink koppar
Kolhink samt hink koppar
Kolhink samt hink koppar

Klubbat för:

400 SEK

1 500 SEK

KOPPARFÖREMÅL, 2 st, 1900-tal, koppar och mässing, bestående av kolhink samt hink, kolhinken med rund snipform och dekor av lejonmaskaroner, hänkel i mässing, handtag av trä, höjd ca 20-30 cm

Slitage, skador, bucklor, ytlig nedsmutsning

812033

2020-09-23