Bordsur rokokostil

Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil
Bordsur rokokostil

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSUR, 1800-talets slut, rokokostil, Frankrike, alabaster och mässing, rikligt dekorerad, urverket stämplat ´´A D Mougin, Deux Médailles´´, höjd ca 40 cm, pendel medföljer

Skador: Ställvis anlöpning, nyckel saknas, ej funktionstestat, SAV garanterar ej funktionen

812052

2020-09-18