Edition Luxe Niclas Warneck Karlstad Pokal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NICLAS WARNECK, Karlstad, 1700-tal, pokal, silver, trumpetformad, ristad dekor med stjärnor och girlander, vågformat dekorband, randmönstrad fotring, delvis förgylld, höjd ca 10 cm, vikt ca 71.6 g

Stötskador utmed bräm och fotring. Skev kropp troligen efter stötskada. Förgyllning med slitage. Äldre monogram och årtalsgravyr.

812057

2020-10-25