Edition Luxe Askfat med mynt silver troligen Iran
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ASKFAT MED MYNT, silver, troligen Iran, mynt företsällande Shah Mohammad Reza 1925-1941, 2000 dinarer, rikt ornerat dekorband med blommor och bladverk, förgylld kant, diam ca 85 mm, vikt ca 60.6 g
Förgyllning med slitage. Någon fläck eller oxidering.
812058
2020-10-25