Edition Luxe Askfat med mynt silver troligen Iran

Klubbat för:

750 SEK

1 000 SEK

ASKFAT MED MYNT, silver, troligen Iran, mynt företsällande Shah Mohammad Reza 1925-1941, 2000 dinarer, rikt ornerat dekorband med blommor och bladverk, förgylld kant, diam ca 85 mm, vikt ca 60.6 g

Förgyllning med slitage. Någon fläck eller oxidering.

812058

2020-10-25