Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JOHN THOMAS, bordsur, nyrenässans, fodral iidegransfanér, delvis träskuret, tassfötter i brons, kottar och handtag i brons, urtavla i tenn med arabiska siffror och omkringliggande reliefdekor i mässing, månfaskalender, London, England, nyckel finns, 1900-tal, höjd ca 42 cm

Funktionen garanteras ej, smärre slitage

812263

2020-09-22